Home » dla uczniów

dla uczniów


WYCHOWANIE KOMUNIKACYJNE

Czym jest karta rowerowa?

To dokument, który nadaje jej posiadaczowi uprawnienia do kierowania rowerem oraz hulajnogą elektryczną, rozpędzającą się maksymalnie do 20 km/h. 

Do egzaminu na kartę rowerową mogą przystąpić uczniowie, którzy ukończyli  10 lat.

Egzamin na kartę rowerową składa się z dwóch części – teoretycznej oraz praktycznej.

Podczas części teoretycznej uczeń musi odpowiedzieć na 25 pytań, których zakres obejmuje wiedzę ogólną z zakresu przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy oraz wyposażenia roweru. 

Część praktyczna ma sprawdzić, czy kandydat do otrzymania karty rowerowej potrafi wykonać podstawowe manewry na rowerze. 

Materiały ćwiczeniowe dla uczniów:

karta rowerowa

Karta rowerowa- testy

 

 

PROGRAMOWANIE

Drogi Internauto znajdziesz tu podstawowe informacje o językach programowania w środowisku Scratch i Baltie. Oba programy są do pobrania za darmo na stronach internetowych:

Program Baltie

http://baltie.com/pl/

program Scratch

https://scratch.mit.edu/

Baltie służy do nauki programowania, przy czym w odróżnieniu od tradycyjnych środowisk programowania, w Baltiem program budujemy z elementów graficznych (przedmiotów układanych na scenie), które odpowiadają poszczególnym instrukcjom. Baltie udostępnia cztery tryby pracy: Budowanie, Czarowanie, Programowanie(Nowicjusz) i Programowanie(Zaawansowany).

Scratch to edukacyjny język obiektowy, stworzony jako środek do nauczania dzieci i młodzieży (od 8 lat wzwyż) podstaw programowania oraz środowisko programistyczne służące do tworzenia i uruchamiania programów w tym języku. Scratch umożliwia łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier, muzyki. Programowanie odbywa się w sposób wizualny – elementy języka mają kształt puzzli a poprzez przeciąganie mogą być układane w określonym porządku. W ten sposób tworzy się kod przypisany określonemu obiektowi.

Filmy pomocne podczas pracy z aplikacją MS Teams

zobacz filmy

zdalne lekcje

Materiały edukacyjne  polecane platformy, strony i serwisy internetowe

  1. Epodreczniki.pl
  2. Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych

inne  przydatne linki dla ucznia


Content | Menu | Access panel